Solární studio pro odpočinek, relax a klid

Solární kosmetika

Solární kosmetika a její účinky

Solární kosmetika pokožku hydratuje, vyrovnává její pigmentaci, stimuluje tvorbu kolagenu, vyživuje a chrání. Mnohé přípravky obsahují regenerační složky, jako je například Aloe Vera, panthenol, allanoin a další i řadu antioxidantů, jako jsou vitamíny A, E nebo C. Podporuje účinky opálení díky přídavku bronzerů, především přírodního původu. Brání vzniku a množení bakterií na pokožce během pocení při opalování a zabraňuje také nepříjemnému zápachu, který kůže po opalování vydává.

Opalování na slunci a v soláriu

Opálení s krémem vydrží déle a je mnohem intenzivnější a kvalitnější než bez něj.

Když se ultrafialové světlo – ať už ze slunce nebo v soláriu dotkne pokožky, stimuluje tvorbu kožního pigmentu zvaného MELANIN hluboko v pokožce. Během procesu opalování putuje melanin do horních vrstev pokožky, kde se dostane do kontaktu s kyslíkem a díky tomu zhnědne.

Pro intenzivní účinek opálení v soláriu používejte výhradně kosmetiku určenou na tento typ opalování. Nejsou to stejné krémy, jaké se používají při opalování venku na přírodním slunci, proto nemá smysl se těmito krémy doma namazat a pak se jít opalovat do solária.

Pokud solární kosmetiku zatím nemáte, neváhejte požádat naší obsluhu na recepci o pomoc a doporučení. V naší nabídce máme velký výběr velkých i jednorázových 15 ml balení, díky kterým můžete vyzkoušet, zda Vám bude krém vyhovovat – jak konzistence, vůně, tak jeho účinek a celková péče.

Opálení s krémem vydrží déle a je opravdu mnohem intenzivnější a kvalitnější než bez něj. Svůj velký význam mají i solární krémy po opalování, které v naší nabídce také naleznete.

Hlavní důvody používání solární kosmetiky

Hydratace
Je dokázáno, že při použití vhodné kosmetiky získáte až o 40% více opálení a kvalitnější. Je vhodné pokožku na opalování připravit – mnoho lidí má pokožku spíše suchou, nevyživenou. Suchá pokožka na povrchu obsahuje jemné šupinky, které UV záření odráží. Takže paprsky neproniknou kůží a nedojde k pigmentaci. Proto když použijete hydratační (zvlhčující) krém, paprsky tak budou kůží snadněji pronikat.
Antioxidanty
Vedle hydratace to jsou právě antioxidanty, které jsou nesmírně důležité při opalování.
Složky proti vráskám
Kvalitní krémy obsahují látky potlačující rozpad kolagenu nebo látky působící proti stárnutí obecně. Proto doporučujeme vždy mazat alespoň obličej a nevybírat si levné krémy. Máte-li pokožkou citlivou nebo jinak problémovou, vybírejte speciální hypoalergenní krémy do solária.
Látky proti zápachu
Při vystavení pokožky UV záření dochází k množení bakterií, které způsobují typický zápach – jakoby spáleniny. Je to normální jev a je znát, když opalování v soláriu použijete kvalitní krémy, které tento zápach umí zcela (nebo aspoň částečně) eliminovat.
Zklidňující látky
Vybírejte krémy obsahující látky jako je Aloe vera, Panthenol, kokosový olej. Tyto látky zklidňují podrážděnou pokožku, chladí ji a dodávají jí hydrataci.

Při použití solární kosmetiky doporučujeme dodržovat následující:

 1. Před nanesením solární kosmetiky je třeba odstranit veškerý make-up a také stopy parfému.
 2. Opalovací krémy /mléka / oleje atd. nanášejte v dostatečném množství na celé tělo včetně obličeje a až v solárním studiu těsně před opalováním.
 3. V případě, že opalovací přípravek obsahuje bronzery, dbejte na jeho ROVNOMĚRNÉ rozetření.
 4. Opalovací přípravky působí i nějakou dobu po opalování (cca 2-3 hodiny, ale i až 6 hodin), proto se bezprostředně po opalování nesprchujte a nechte vše působit i po odchodu ze solárního studia.
 5. Po následném osprchování použijte prostředek, určený k použití po opalování v soláriu.Pomůže pokožku vyživit, hydratovat a prodloužit její opálení

Jak vybrat správný opalovací krém do solária?

Obecně bychom doporučili, pokud se v solární kosmetice zatím moc nevyznáte, využít naší obsluhu na recepci. Rádi Vám poradíme a pomůžeme vybrat tu správnou variantu kosmetiky právě pro Vás.

 1. Nejdříve se musí určit, k jakému fototypu (typu pleti) patříte, a potom dále vybírat podle toho, zda máte pleť normální, suchou, mastnou či smíšenou, případně citlivou.
 2. Dalším krokem při výběru je volba přípravku podle stupně opálení pokožky (neopálená / opálená / speciální péče).
 3. Vhodné je nejprve si produkt solární kosmetiky vyzkoušet – využít jednorázové
  15 ml balení v naší nabídce.
 4. Pokud zkoušíte zcela nový produkt nebo značku, doporučujeme s dalším opalováním počkat 48 hodin, zda se neobjeví alergická reakce.

ROZDĚLENÍ SOLÁRNÍ KOSMETIKY PODLE „LEVELŮ“

U solární kosmetiky se můžete setkat s označením jejího „levelu“. Ten Vám významně pomůže při výběru vhodného přípravku.

LEVEL 1

 • solární kosmetika pro NEOPÁLENOU a ŠPATNĚ SE OPALUJÍCÍ POKOŽKU
 • využívá se v začátku opalovací kúry, tedy pro 1. až 4. návštěvu
 • je bez bronzerů nebo s malou dávkou přírodních
 • její základní funkce je aktivace a tvorba melaninu, zvýšení hydratace kůže, doplnění minerálních látek a vitamínů, urychlení opálení až o 30 %

LEVEL 2

 • solární kosmetika pro již PŘED-OPÁLENOU POKOŽKU
 • 5. až 10. návštěva solária v rámci opalovací kúry
 • je už se středním obsahem bronzerů – zvyšující se stupeň zbarvení kůže
 • její základní funkce je zvýšená tvorba melaninu, zvýšení hydratace kůže, doplnění minerálních látek a vitamínů, podpora opálení až o 25 %

LEVEL 3

 • solární kosmetika pro OPÁLENOU POKOŽKU
 • s vysokým obsahem bronzerů – maximální stupeň zbarvení kůže
 • obsah i tzv. prohřívacích složek + speciálních látek pro prodloužení opálení
 • její základní funkce je maximální podpora tvorby melaninu, zvýšená hydratace kůže, doplnění minerálních látek a vitamínů, prodloužení opálení, maximální opalovací efekt s prodloužením doby opalování až o 20 %

LEVEL 4

 • solární kosmetika se SPECIÁLNÍ PÉČÍ – většinou na konkrétní část těla (obličej, nohy..) + péče po opalování
 • určena od 11. návštěvy dál v rámci opalovací kúry
 • se středním obsahem bronzerů – zvyšující stupeň zbarvení kůže
 • její základní funkce je podpora tvorby melaninu, zvýšená hydratace pokožky, doplnění minerálních látek a vitamínů

INTENSIFIER

 • označení pro přípravky, které mají fuknci urychlovače opálení

Kontaktujte nás

Fitness centrum DB fit
Pražská 295, Dolní Břežany, CZ

GDPR

11 + 7 =

Otevírací doba

Po – Pá: 06.00 – 22.00 hod.
So – Ne: 08.30 – 20.30 hod.

Rezervace

Tel.: +420 241 414 317
E-mail: info@solarnistudiodb.cz

Provozovatel

Sportovní svět s.r.o.
IČO: 242 13 993
DIČ: CZ24213993

Zásady ochrany osobních údajů